Wczytuję dane...
Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego – Miasto Kraków.

NIEZBĘDNIK KRAKOWSKIEGO INWESTORA

(uzyskanie pozwolenia na budowę w Krakowie - krok po kroku)

  

Sprawdź jakie są możliwości zabudowy na Twojej działce.

  

Wszyscy inwestorzy, który są zainteresowani budową jakiegokolwiek budynku na terenie Miasta Krakowa lub są zainteresowani zakupem danej, konkretnej działki, powinni najpierw sprawdzić jakie są możliwości zabudowy na rzeczonym terenie.

Pierwszy krok to uzyskanie informacji, czy działka jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). Dowiedzieć się tego można osobiście w siedzibie Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Mogilskiej  41, (Kraków 31-545) lub sprawdzić w Internecie na interaktywnej mapie BIP Urzędu Miasta Krakowa (kliknij na poniżej umieszczoną mapę i znajdź swoją działkę).

 

Obowiązujące Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego - Miasto Kraków

 

Jeżeli Państwa działka znajduje się w obrębie obowiązującego MPZP, musimy zapoznać się z mapą danego MPZP i sprawdzić w jakim obszarze znajduje się nasza działka i jakim symbolem oznaczony jest ten obszar. Następnie musimy zapoznać się z tekstem uchwały danego planu, gdzie będą już w szczegółach opisane założenia, ograniczenia i wymogi dotyczące zabudowy na danym terenie. Dowiemy się z uchwały, na jakiego rodzaju zabudowę pozwala nam MPZP.

Jeżeli już upewnimy się, że z zapisów MPZP na terenie naszej działki jest możliwa zabudowa, powinniśmy udać się do Biura Planowania Przestrzennego UMK przy ul. Mogilskiej  41 (31-545 Kraków) i złożyć tam wniosek o wydanie Wypisu i Wyrysu z Miejscowego Planu Zagospodarowania. Dokument ten będzie niezbędny i jest jednym z niezbędnych na dalszym etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Druk wniosku otrzymamy w Urzędzie lub możemy ściągnąć do wypełnienia ze strony internetowej BIP TUTAJ.

 

Po otrzymaniu Wypisu i Wyrysu z Miejscowego Panu Zagospodarowania należy wybrać sobie dowolny polski projekt typowy (na przykład na stronie www.polskiedomki.pl lub u nas) lub poprosić o pomoc naszego architekta adaptującego o pomoc w doborze projektu za pośrednictwem formularza zamieszczonego TUTAJ. Po otrzymaniu odpowiedzi z formularza przedstawimy Państwu najlepsze propozycje projektowe i porozmawiamy o nich, a następnie wycenimy całość usług adaptacji projektu, aż do uzyskania Decyzji o pozwoleniu na budowę. Podstawą jednak do pomocy w wyborze projektu typowego będą informacje o konkretnej działce. We wskazanym powyżej formularzu warto więc wskazać numer, obręb i ulicę działki (lub załączyć jakąś mapkę).

 

W Zagospodarowania Przestrzennego MPZP, wówczas musimy postępować według odrębnej procedury uzyskania Decyzji o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu WZiZT, która na terenie Miasta Krakowa jest żmudna i bardzo długotrwała. Bardzo chętnie jednak pomożemy Państwu w jej zdobyciu. Więcej o usłudze uzyskania WZiZT możecie Państwo przeczytać TUTAJ.

 

Zobacz, co otrzymasz wraz z zakupem dowolnego projektu typowego:

 

GRATISY