Wczytuję dane...
Zasady TANIEJ BUDOWY.

 

W trosce o naszych klientów, chcielibyśmy wskazać pewne rozwiązania architektoniczne, które zagwarantują przyszłym budującym niskie koszty budowy. Powszechnie wiadomo, że im bardziej skomplikowana architektura domu jednorodzinnego, tym większe koszty jego wykonania. Wiadomo, że balkon, lukarna lub wykusz uatrakcyjniają wygląd naszego domu, lecz każde z nich to dodatkowy wydatek nawet do 10 tys. złotych. Pragniemy Państwu przedstawić inne, tańsze rozwiązania architektoniczne, zwiększające funkcjonalność naszego domu. Wszystkie te rozwiązania postanowiliśmy streścić w 10 punktach, którymi można się kierować przy wyborze projektu typowego.

 

 

PUNKT 1

+ brak balkonów

 

Na koszt każdego balkonu składa się koszt jego konstrukcji, zbrojenia, barierek oraz okien balkonowych. Dobrym rozwiązaniem obniżającym koszt budowy są tzw. balkony francuskie (barierki ograniczające wyjście, przymocowane bezpośrednio na ścianie budynku).

 

 

PUNKT 2

+ kompaktowa bryła budynku

 

Kształt budynku powinien być jak najbardziej regularny, najlepiej prostokątny lub kwadratowy. Najlepiej dwukondygnacyjny, dzięki czemu ograniczamy powierzchnię zabudowy i zwiększamy energooszczędność, poprzez ograniczenie kubatury grzewczej.

 

 

PUNKT 3

+ brak wykuszy

 

Koszt budowy jest zwiększony poprzez zwiększoną ilość okien w porównaniu do prostej ściany, poprzez większą ilość materiału na konstrukcję oraz poprzez konieczność zadaszenia wykusza, wystającego z elewacji.

 

 

PUNKT 4

+ dach dwuspadowy

 

Dużo większy koszt dachu wielospadowego wynika z konieczności stosowania bardzo drogich elementów uzupełniających do dachówki podstawowej (gąsiory, dachówki połówkowe, czołowe itp.) oraz z konieczności zastosowania bardziej skomplikowanego systemu odwodnień.

 

 

PUNKT 5

+ brak lukarn, jaskółek itp.

 

Każdy dodatkowy element konstrukcji dachu to tak jak w poprzednim przypadku koszt drogich akcesoriów do dachówki podstawowej, jak również koszt materiału i robocizny bardziej skomplikowanej więźby dachowej oraz koszt zastosowanej w elemencie stolarki zewnętrznej.

 

 

PUNKT 6

+ prostokątne okna

 

Każdy Inwestor powinien sobie zdawać sprawę z tego, że okno o kształcie giętym, trójkątnym lub innym, niestandardowym to wydatek dwukrotnie większy w porównaniu do standardowego okna o kształcie prostokątnym.

 

 

PUNKT 7

+ krótkie okapy dachu

 

Duże okapy dachu oznaczają dodatkowe koszty konstrukcji więźby dachowej i pokrycia dachowego.

 

 

PUNKT 8

+ brak dużych zadaszeń

 

Podobnie jak w przypadku okapów, duże zadaszenia oznaczają dodatkowe koszt konstrukcji zadaszenia oraz pokrycia dachowego. Rozsądnym rozwiązaniem jest realizacja zadaszeń jako konstrukcji odrębnej, można ją wykonać z tańszych materiałów.

 

 

PUNKT 9

+ brak drogich wykończeń elewacji

 

Najprostszą i najtańszą w realizacji jest elewacja w tynku. Elewacja drewniana, kamienna, ceglana to dodatkowe koszty związane nie tylko z materiałem, ale również z robocizną.

 

 

PUNKT 10

+ brak garażu lub wiata garażowa

 

W celu obniżenia kosztów budowy, rozsądnym rozwiązaniem jest realizacja garażu odrębnego z materiałów tańszych niż te użyte na konstrukcję budynku mieszkalnego. Dobrym rozwiązaniem jest również wiata garażowa.

 

 

Niektórym ograniczenia mogą wydawać się zbyt radykalne, jednak postaramy się udowodnić, że nawet prosta architektura może odznaczać się niezwykłym urokiem, przy czym nie zrujnujemy naszego domowego budżetu. Każdy z projektów, który otrzyma minimum 8/10 punktów w klasyfikacji, będzie włączony do naszej akcji „Tania budowa w 10 punktach”. Przedstawimy tu projekty proste, tanie, ale zarazem bardzo ciekawe i urokliwe.

Więcej o prawidłowym wyborze projektu typowego można przeczytać: tutaj …

 

ZOBACZ PROJEKTY SUPER TANIE W BUDOWIE!!

 

Zobacz, co otrzymasz wraz z zakupem dowolnego projektu typowego:

 

GRATISY